Czy warto trenować pole dance?

Styczeń to czas, kiedy robimy postanowienia noworoczne. Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Obiecujemy sobie, że schudniemy, zaczniemy uprawiać sport, aby zadbać o sylwetkę, lepiej się czuć. Może warto łatwo i przyjemnie połączyć te wszystkie czynniki?

Jeśli obiecałaś sobie, że w tym roku zaczniesz regularnie ćwiczyć, ale nie wiesz jeszcze jakiej formie aktywności się poddasz – polecamy pole dance. To jedna z najbardziej wymagających aktywności. Dlatego pozwala uzyskać w krótkim czasie smukłą sylwetkę. Niegdyś tego typu taniec kojarzył się klubami go-go i striptizem. Obecnie jest charakter na szczęście zaginał i tego typu aktywność traktowana jest jako sport, sposób na uzyskanie niemal idealnej sylwetki. Pole dance po prostu świetnie buduje mięśnie. Kształtuje sylwetkę, co sprawia, że staja się one pełniejsze, jędrniejsze.

Przez to skóra zyskuje na wyglądzie, staje się bardziej elastyczna i napięta. Poprawisz nie tylko wygląd ciała, ale również nabierzesz pewności siebie, poznasz swoje ciało, a nawet zrzucisz zbędne kilogramy.

Jakie są zalety pole dance?

Z pewnością jest ich wiele. To prawda, że trzeba włożyć ogromny wysiłek, aby nauczyć się poszczególnych elementów, które niezbędne są podczas wykonywania układów. To niewątpliwie jest najlepszy sposób na wymodelowania ciała we wszystkich jego partiach.

Zaangażowane są bowiem wszystkie mięśnie. To tłumaczy fakt, dlaczego taniec na rurze jest tak popularny. Kluby fitness zareagowały niemal natychmiast, odpowiadając na potrzeby kobiet. Wprowadziły do oferty zajęcia prowadzone przez przygotowanych trenerów.

Od czego zacząć?

Początki mogą być trudne, zwłaszcza, jeśli niewiele do tej pory miałaś do czynienia ze sportem. Dobra wiadomość jest taka, że stopień zaawansowania ćwiczeń można wciąż podnosić. To odróżnia go od pozostałych aktywności. Nie znudzisz się nim, bo możesz stawiać sobie coraz to nowe wyzwania i osiągać cele! Z czasem będziesz pięła się coraz wyżej po drabinie zaawansowania, nauczysz się nowych figur itp. Taniec na rurze stawia na rozwój mięśni nie tylko górnych partii, które są potrzebne do utrzymywania się na rurze.

To przede wszystkim świetny trening cardio! Wszystko po kolei. Zacznij od podstawowych ćwiczeń rozciągających, aby przygotować swoje ciało do wysiłku. Przyzwyczaić je do nowych wyzwań. Bez odpowiedniej rozgrzewki możesz nabawić się kontuzji. Dlatego na początku warto zapisać się za zajęcia do profesjonalnego trenera, który pokieruje cię i powie, jakie ćwiczenia warto wykonywać krok po kroku.

Mimo, że początki mogą być trudne – nie zniechęcaj się. Nawet jeśli jesteś osobą początkującą i nie uprawiasz żadnego innego sportu – masz szansę na szybkie nabranie siły, która umożliwi Ci panowanie nad balansem ciała. Bez względu na to czy jesteś osoba początkującą czy masz już pewne doświadczenie w tańcu na rurze – nie możesz zapominać o rozgrzewce. Rozpoczęcie treningu od ćwiczeń rozciągających sprawi, że unikniesz kontuzji. Unikaj również przetrenowywania się.

Pole dance to intensywny trening a mięśnie muszą odpocząć! Co prawda można łączyć taniec na rurze z innymi aktywnościami. Jednak musisz uważać, aby się nie przeforsować. Odpoczynek to jeden ze składników idealnego treningu!

Więcej na temat pole dance znajdziesz na stronie Eli: https://tancerka-erotyczna.com/pl/striptizerka-ela.html Ela to tancerka Go Go i instruktorka tańca na rurze (pole dance).

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments