Co daje trening personalny?

Aktywność fizyczna oraz prowadzenie zdrowego trybu życia stało się bardzo popularną i korzystną dla człowieka modą. Coraz więcej osób podporządkowuje swoje życie zdrowej diecie oraz ćwiczeniom fizycznym. Rośnie również popularność miejsc treningowych, siłowni, klubów fitness. Niezwykle popularną oraz wydajną formą ćwiczeń stał się trening personalny.

Trening personalny – co to jest?

Trening personalny to w pełni zindywidualizowane ćwiczenia, dopasowane do kondycji, potrzeb oraz zdrowia danej osoby. Trening personalny prowadzi profesjonalny trener personalny, który odpowiada za dobór ćwiczeń, motywację podopiecznego oraz monitorowanie efektów treningu. Ta forma aktywności fizycznej pozwala na szybkie i skuteczne osiąganie wymarzonych efektów. Na trening personalny składa się kilka etapów ustalonych i nadzorowanych przez trenera. Trzy etapy treningu personalnego to: rozgrzewka, plan ćwiczeń dobrany przez trenera oraz rozciąganie mięśni.

Trening personalny – początki

Trening personalny to idealne rozwiązanie dla osób, które planują rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną, a potrzebują dobrych wskazówek oraz wyrobienia systematyczności. Problem z motywacją rozwiąże dobry trener personalny. Trening personalny doskonale wzmacnia mięśnie, redukuje tkankę tłuszczową, buduje wymarzoną sylwetkę i pozwala dobrze poczuć się z samym sobą. Niezwykle często trening personalny staje się formą rehabilitacji dla ludzi otyłych, borykających się z nadciśnieniem, bólami stawów, pleców oraz innymi przypadłościami.

Skuteczny i efektywny trening personalny jest efektem dobrej współpracy ćwiczącego z trenerem. Wybór trenera jest zatem kluczowy. Jak rozpoznać profesjonalnego trenera? Na pewno nie jest to łatwe. Koniecznie przed decyzją należy zweryfikować kompetencje trenera, bo to od niego w dużej mierze będzie zależał trening i jego wyniki. Profesjonalny trener personalny musi posiadać wiedzę z anatomii i fizjologii człowieka oraz dietetyki. Konieczna jest również pełna znajomość technik wykonywanych ćwiczeń. Te umiejętności i wiedzę można zweryfikować poprzez zapoznanie się z wykształceniem trenera (odbyte szkolenia, kursy, warsztaty) oraz zrobić wywiad w środowisku. Najbezpieczniej jednak korzystać z usług doświadczonych firm treningowych zatrudniających wyłącznie wykwalifikowany personel, wtedy też nie trzeba martwić się o dobór trenera. Przykładem profesjonalnej agencji treningowej jest firma All For Body – największy w Polsce zespół specjalistów zajmujących się promowaniem zdrowego stylu życia.

Po wyborze trenera następuje szczegółowy wywiad na podstawie którego trener personalny ustali odpowiedni zestaw ćwiczeń. Na wywiad składają się wszystkie dane związane z osobą (wiek, wzrost, waga, płeć) oraz aktywnością fizyczną, a także sposobem odżywiania czy formą wykonywanej pracy. Trener wykonuje także pomiary tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej oraz poziom nawodnienia organizmu. Dane te posłużą jako odnośnik w monitorowaniu postępów treningu.

Trening personalny – przebieg

Po wyborze trenera i przeprowadzeniu przez niego wywiadu, trener personalny przygotowuje szczegółowy plan treningowy. Na ten plan składa się nie tylko zestaw ćwiczeń, ale także zalecenia żywieniowe, to jest odpowiednia dieta. Ćwiczenia będą skuteczne tylko wtedy, kiedy będą szły w parze z właściwą dietą. Każde spotkanie z trenerem podlega restrykcyjnemu porządkowi. Zadaniem trenera jest nadzorowanie wykonywanych ćwiczeń oraz korekta błędów. Trener dba także o bezpieczeństwo podczas sesji treningowych. Niezwykle istotna funkcja trenera to motywacja. Wspiera on swojego podopiecznego i motywuje do jeszcze większego wkładu energii oraz systematyczności. Trening personalny wiąże się z bardzo dużymi zmianami w dotychczasowym trybie życia, dlatego motywacja i wsparcie trenera jest tak ważne. Poza dietą oraz zestawem ćwiczeń do wykonywania należy przeznaczać czas na odpoczynek i regenerację sił, do czego zalecane są na przykład kąpiele w saunie.

CO to jest trening personalny

Trening personalny – zalety

Popularność treningu personalnego to efekt jego skuteczności – obecnie jest to jedna z najbardziej efektowych aktywności fizycznych, dzięki której w bardzo krótkim czasie osiąga się doskonałe wyniki. Zalety treningu personalnego to pełna indywidualizacja, dopasowanie planu treningowego do możliwości i warunków osoby, przez co osiągana jest możliwie najwyższa intensywność treningu. Dzięki tej personalizacji bardzo szybko zdobywa się wyznaczone cele i sukcesywnie podnosi poprzeczkę. Ogromnym plusem jest bycie pod opieką profesjonalnego trenera, który bezpiecznie i skutecznie przeprowadzi trenującego przez wszystkie etapy ćwiczeniowe, zmotywuje go i umożliwi osiągnięcie niewyobrażalnych dotychczas efektów. \

Trening personalny nie wymaga zaawansowanej maszynerii treningowej. Każde ćwiczenie wykonywane jest natomiast bardzo wolno i niezwykle dokładnie, pod czujnym okiem trenera, poprzez co ta forma treningu jest jednocześnie jedną z najcięższych, ale także z najbardziej wydajnych. Zwiększona efektywność treningów idzie w parze z elastycznością – trener może prowadzić zajęcia o każdej porze i w wybranym przez osobę miejscu. Trening personalny to przepis na sukces.

Profesjonalny trening personalny w All For Body

Decydując się na trening personalny należy skorzystać z doświadczenia i profesjonalizmu firmy All For Body. Dlaczego warto rozpocząć trening z All For Body? Firma ta zatrudnia wyłącznie wykwalifikowanych trenerów personalnych, dzięki czemu wybór trenera nie jest problemem. Wiadomo, że trafi się na fachowca. Treningi w All For Body to korzystanie z wszystkich udogodnień i zalet jakie niesie trening personalny. All For Body posiada swoje jednostki na terenie największych miast Polski. Decydując się na trening personalny, trenuj z profesjonalistami z All For Body i zagwarantuj sobie doskonałe efekty i świetną kondycję na lata! Przekonaj się o sile All For Body – pierwszy trening jest bezpłatny! Więcej informacji na allforbody.com.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments