Zbuduj formę przed sezonem rowerowym – najlepsze ćwiczenia

Zbuduj formę przed sezonem rowerowym – najlepsze ćwiczenia

Rower jest sprzętem, który umożliwia niesamowite poprawienie swojej kondycji, sylwetki i siły nóg oraz, co równie, jeśli nie bardziej, istotne – umożliwia bardzo wygodne i szybkie przemieszczanie się po niemalże każdym terenie. Opanowanie tego sprzętu i wyrobienie sobie nawyku korzystania z niego, gdy istnieje taka potrzeba jest czymś, co niesamowicie poprawia komfort i poziom życia.

Korzyści komunikacyjne rzucają się w oczy natychmiast. W wielkim lub średnim mieście często ciężko o prosty dojazd z punktu A do punktu B, na co rozwiązań jest wiele – komunikacja miejska jest świetnym, ekologicznym i tanim wyborem, popularne hulajnogi elektryczne również są świetne, lecz ciężko nie zauważyć, że najlepszym wyborem, najpełniej spełniającym powyższe kategorie jest rower. Korzyści zdrowotnych również jest multum – rower jest rozwiązaniem uniwersalnym i praktycznym.

Trening rowerowy

Oczywiście zimą ciężej jest przygotować się do jazdy rowerem, lecz nie samą jazdą rowerzysta żyje. Nie ma sensu oczekiwać startu w wyścigu Iroman na samym początku swojej podróży. Polecamy stawiać powolne, acz zdecydowane kroki w stronę swojej wymarzonej sylwetki i poziomu sprawności, który podniesie twój poziom szczęścia tak, że będziesz mógł powiedzieć że całe twoje życie zmieniło się na lepsze.

O to chodzi w treningu, by być najlepszą wersją siebie – także więc trening, który pomoże ci w drodze rozwoju będzie czymś, co rozwinie cię całkowicie, a nie tylko w jednym kierunku. Nie ma obecnie sportowego sezonu, więc czas jest idealny na redukcję masy i zwiększenie wytrzymałości swojego organizmu.

Ćwiczenia na rowerze.
Trening rowerowy można również zrealizować na rowerze stacjonarnym.

Jeśli nie szkoda ci pieniędzy i jesteś zdecydowany na zmianę trybu życia i rozwinięcie się w tej dziedzinie sportu polecamy zakup stacjonarnego roweru treningowego. Jest to bardzo porządny sposób na symulowanie korzystania z roweru, a lepsze – elektryczne, i nie zawsze droższe – modele takiego urządzenia dają możliwość zmieniania poziomu treningu, czyli de facto oporu, który stawiają pedały – we wszystkich trasach, również tych które składają się na wyścigi (Na przykład wyścig Ironman) taki opór będzie zauważalny zarówno przez powierzchnię jak i nachylenie tej powierzchni. Jazda w błocie jest znacznie bardziej wymagająca niż jazda po betonie, a jazda pod górkę jest nieodłącznym elementem poruszania się na rowerze w dowolnym mieście, wsi czy bezdrożu.

Ćwiczenia do jazdy rowerem

Poza ćwiczeniem na rowerze do jazdy rowerem przygotuje cię wszelki zestaw ćwiczeń, który rozrusza twoje nogi – bieganie, przysiady, wypady – to zestaw ćwiczeń, który wzmocni mięśnie twoich nóg i sprawi, że będziesz męczył się mniej podczas treningów oraz jazdy. Poza tym warto dbać o wytrzymałość, także więc twoimi przyjaciółmi będzie bieganie, wypady na basen, pajacyki – to przykłady ćwiczeń wytrzymałościowych, dzięki którym niedługo będziesz w stanie długo wytrwać w swoim nowym stylu życia. Przy okazji warto zadbać o dietę – na wytrzymałość pomoże picie więcej wody i przyjmowanie mniej kofeiny, która potrafi wielokrotnie obniżyć faktyczną wytrzymałość człowieka. 

Ostatecznie, jeśli nie masz pieniędzy na sprzęt i chcesz rozwinąć się w każdym calu – polecamy wykupienie karnetu na siłownie i korzystanie z niego regularnie – raz, dwa czy trzy razy w tygodniu – nie ma to znaczenia, ważne jest, by robić to regularnie i pilnować swoich postępów. Na większości siłowni znajdziesz też rowery lub bieżnie, które nawet w środku zimy umożliwią ci utrzymanie kolarskiej formy z pierwszego zdarzenia. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments