Kreatyna – poznaj istotny suplement diety!

Kreatyna – poznaj istotny suplement diety!

W dzisiejszych czasach widzimy to, jak ogromną popularność zyskało bycie “fit”. Jest to jak najbardziej dobry i istotny krok ponieważ styl życia, który pojawił się w XXI wieku może z łatwością doprowadzić nas do bycia otyłym.

Wynika to oczywiście z większości zawodów, które skupiają się na godzinach siedzenia przed komputerem oraz tego, z jaką łatwością możemy zdobyć niezdrowy pokarm pełen tłuszczów i cukru. Wiele osób z tego powodu decyduje się ćwiczyć i zdrowiej odżywiać, ale są też osoby, które idą o krok dalej i wybierają suplementy diety. Czemu tak jest dokładnie? Odpowiedź poznacie w tym artykule, oraz dodatkowo informacje na temat jednego z najpopularniejszych produktów, jaki jest dostępny na naszym rynku, czyli kreatynie. Zapraszam!

Na początek omówmy sobie czym tak naprawdę są suplementy diety. Jest to bardzo istotne ponieważ wciąż istnieje wiele nieścisłości co do tego tematu. Najłatwiej będzie przedstawić to zaznaczając czym te produkty NIE SĄ:

  • nie są to produkty, które w magiczny sposób mogą nam pomóc zrzucić niepotrzebne kilogramy czy też osiągnąć “sześciopak”
  • nie posiadają w sobie żadnych niepewnych czy też wręcz nielegalnych substancji, które mogą nam zaszkodzić
  • nie obiecują nam szybkich, niesamowitych efektów bez żadnego wkładu własnego

Suplementy diety mają określone składniki odżywcze, które mogą pozytywnie wpłynąć na nasz organizm poprzez dostarczanie tego, co w danym momencie może się nam przydać. Jest to szczególnie ważne w przypadku treningu ponieważ odpowiednio przygotowane ciało również w stopniu odżywczym może dzięki temu pozwolić nam na o wiele lepsze efekty. Kwestia odpowiedniego źródła odżywek dla sportowców również jest dla nas ważna.

W przypadku chociażby kreatyny mamy takie sklepy, jak https://sklep.kfd.pl/kreatyna-c-48.html – dobrze jest kupować w pewnych i legalnych miejscach ponieważ dzięki temu możemy sprawdzić dokładny skład danego produktu czy chociażby przeczytać recenzję osób, które już ten produkt kiedyś kupiły. Odpowiednia świadomość tego, co może się nam przydać jest również bardzo ważna ponieważ nie ma sensu próbowania suplementów “na ślepo”. Z tego też powodu przyjrzymy się bliżej temu, co właśnie kreatyna może nam dostarczyć i czemu jest tak popularna w świecie kulturystyki.

Kreatyna – czyli co?

Pod nazwą “kreatyna” znajdziemy nic innego, jak związek chemiczny, który składa się z 3 aminokwasów: argininy, metioniny i glicyny. Ten składnik odżywczy odnajdziemy chociażby w naszych mięśniach i jesteśmy w stanie go naturalnie dostarczać z przeróżnego mięsa czy owoców morza. Jednakże, jest jeden spory problem w przypadku próby pozyskania tego składnika przez naszą dietę – nasz organizm nie jest w stanie przyswoić dużej ilości kreatyny w ten sposób przez co dla wielu idea zjadania ogromnej ilości mięsa aby uzyskać efekt podobny do przyjęcia formy suplementu diety jest raczej bezsensowna. Z tego też powodu głównie uznaje się, że jeśli chcemy skorzystać z efektów tego związku chemicznego to musimy raczej stosować odżywki. O jakich efektach tutaj mowa? Zapraszam do kolejnej części.

Kreatyna – jak może wpłynąć na sportowca

Interesującą kwestią na temat kreatyny jest to, jak ogromną historię posiada w przypadku badań nad możliwymi efektami dla sportowca. Jest to jeden z najstarszych suplementów diety, który nadal posiada pozytywną renomę i lata praktycznego stosowania – jest to z pewnością jeden z bardziej zachęcających elementów tego produktu. Oczywiście sama renoma za wiele nie da. Skupmy się też dlatego na tym, jak może wpłynąć na kulturystę:

Jako, że najwięcej tego związku chemicznego znajdziemy w naszych mięśniach to z pewnością możemy się domyślić, że wpływa on jakoś na nie właśnie. Kreatyna może chociażby wspomóc tworzenie się beztłuszczowej tkanki mięśniowej czy zmniejszyć kwasowość mięśni. Dodatkowo, może dostarczyć nam dodatkowej dawki energii poprzez zwiększenie ilości fosfokreatyny w naszych mięśniach! Z tego też powodu można łatwo zrozumieć skąd wzięła się popularność tej odżywki – jest to bardzo prosty i naturalny suplement, który skupia się na najważniejsze kwestii dla kulturysty, czyli po prostu naszych mięśniach!

Kreatyna – jakie rodzaje odnajdziemy na rynku

Jak już rozumiemy to, jak kreatyna może wpłynąć na nasz organizm to teraz skupmy się dokładnie na tym, jakie opcje znajdziemy tego związku chemicznego na rynku. Najlepiej jest zacząć od najprostszego rozwiązania czyli monohydrat/monowodzian – mowa tutaj o połączeniu kreatyny z cząsteczką wody: tylko tyle. Wiele osób decyduje się wybrać tą wersję suplementu ponieważ jest przyjazna dla początkujących. Jednakże, sporo korzystających pozostaje przy tym ponieważ jej cena i efektywność jest wciąż dla nich odpowiednia. Pomimo tego, warto jeszcze przedstawić kilka innych opcji, które można odnaleźć, jak:

  • jabłczan kreatyny
  • chlorowodorek kreatyny
  • etylowy ester kreatyny

I wiele, wiele więcej. Wiele osób uważa, że rozwiązania te niespecjalnie mocno się między sobą różnią nie licząc tego, jak szybciej może się wchłaniać do organizmu.

Podsumowanie

Kreatyna jest z pewnością dla wielu klasykiem suplementacji, który pojawi się w życiu niejednego kulturysty. Jeśli zastanawiacie się nad stosowaniem odżywek dla sportowców to na pewno na początek ten związek chemiczny okaże się dość ciekawym i dobrym rozwiązaniem!

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments