Jak na nowo zmotywować się do ćwiczeń?

Jak na nowo zmotywować się do ćwiczeń?

Każdy, kto zaczyna swoją przygodę ze sportem i regularnymi ćwiczeniami jest pełen zapału i energii do działania. Jednak już po kilku tygodniach intensywnych treningów często można zaobserwować u siebie spadek motywacji i brak chęci do choćby najmniejszej aktywności. Jest to całkowicie normalne, jednak warto znaleźć w sobie siłę, aby przezwyciężyć chwilowy kryzys. Jak to zrobić? Dzięki tym wskazówkom na nowo odnajdziemy przyjemność ze treningów.

Motywacja do treningu – tylko realne cele

Osoby początkujące często popełniają podstawowy błąd, jakim jest obieranie celów, które znajdują się poza ich zasięgiem. Wtedy nietrudno o złapanie „dołka” i zniechęcenie się do dalszych ćwiczeń. Szkoda jednak zaprzepaścić cały trud włożony w dotychczasowe treningi, dlatego warto na nowo przeanalizować swoje indywidualne predyspozycje i wyznaczyć sobie realny cel, który z naszą obecną kondycją fizyczną będziemy w stanie osiągnąć.

Dobrym rozwiązaniem będzie przygotowanie tygodniowego lub miesięcznego planu treningowego, który pozwoli na utrzymanie systematyczności naszych treningów. Co ważne, odznaczanie każdego kolejnego dnia treningowego sprawia prawdziwą satysfakcję, co oczywiście przyprawia o dodatkowy zastrzyk motywacji.

Motywacja do ćwiczeń – nowy strój sportowy

Czy jakość i estetyka stroju sportowego ma wpływ na naszą motywację lub jej brak? Ma i to całkiem spory. Zdecydowanie przyjemniej ćwiczy się w modnych ubraniach aniżeli w powyciąganych ciuchach, w których nawet nie wypada już nosić po domu.

Warto zatem „zapolować” na nowy zestaw do ćwiczeń, w którym nie może zabraknąć tak istotnych elementów jak koszulki i topy damskie. Do naszej dyspozycji pozostają modele na ramiączkach, z krótkim rękawem czy longsleeve’y. Najważniejsze jest to, aby czuć się maksymalnie komfortowo, a przy okazji też kobieco i stylowo. To wszystko jest możliwe dzięki różnorodności wzorów i kolorów topów damskich dostępnych obecnie na rynku.

Kompletując nowy strój sportowy nie można zapomnieć o „dole” – niezależnie od tego czy preferujemy podkreślające figurę legginsy czy też nieco luźniejsze, ale wciąż dobrze dopasowane damskie dresy, które w niczym nie przypominają workowatych modeli sprzed lat. Nowoczesny design dresów, w tym niezwykle modnych joggerów, pozwala dobrze poczuć się we własnym ciele, a oczekiwanie na kolejny trening okaże się słodką torturą.

Jak zmotywować się do treningu – akcesoria do ćwiczeń

Pandemia koronawirusa spowodowała, że korzystanie z siłowni czy innych obiektów sportowych jest niestety niemożliwe, dlatego warto zainwestować w wyposażenie domowej siłowni. Nowe akcesoria do ćwiczeń, podobnie jak ubrania sportowe, wyjątkowo dobrze sprawdzają się w roli „psychicznego dopingu”. Wbrew pozorom nie musi to być bardzo kosztowna inwestycja, bo wiele przyrządów możemy kupić w bardzo przystępnych cenach.

Taśmy do ćwiczeń to doskonały przykład stosunkowo tanich, ale niezwykle funkcjonalnych gadżetów do treningu, które pozwalają nie tylko zwiększyć efektywność ćwiczeń, ale znacząco je urozmaicić.

Artykuł partnera

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments