Szkolenia AFF dla skoczków spadochronowych.

Gdy chcesz zdecydować się na skoki spadochronowe, masz zasadniczo dwie możliwości – pierwsza z nich to skorzystanie ze skoków tandemowych, druga to szkolenie AFF, które uczy skakania samodzielnie.

Skoki tandemowe to popularny sposób na poznanie emocji towarzyszących skakaniu ze spadochronem. Odbywają się w dwójkę, a mianowicie biorą w nich udział pasażer oraz pilot tandemu – instruktor z wieloletnim doświadczeniem. Jeżeli jednak chcemy skakać samodzielnie, w takim przypadku konieczne będzie zapisanie się na szkolenie AFF.

Szkolenie AFF – co to jest?

AFF to skrót od angielskiego Accelerated FreeFall, co oznacza przyspieszoną naukę swobodnego spadania. Ta metoda szkolenia spadochronowego jest obecnie wykorzystywana bardzo często, ponieważ pozwala na szybkie przygotowanie ucznia do samodzielnych skoków spadochronowych z opóźnionym otwarciem czaszy spadochronowej.

Szkolenia AFF dzielą się na dwie części, a mianowicie na część teoretyczną oraz część praktyczną. Najczęściej szkolenie trwa około 8 godzin, ale podzielone jest na kilka dni.

Szkolenie AFF – część teoretyczna

Szkolenie teoretyczne przekazuje informacje o tym, jak należy wykonywać skoki spadochronowe, uczy działania i obsługi sprzętu, a także zachowania w sytuacjach awaryjnych.

Nauka teorii rozpoczyna się jeszcze przed pierwszym skokiem i zasadniczo trwa przez cały kurs. Po każdym wykonanym skoku uczeń otrzymuje informacje o błędach, gdy je popełnił. Są one omawiane na podstawie materiałów zebranych przy wideorejestracji skoku.

skoki szkolenia

Szkolenie AFF – część praktyczna

W ramach szkolenia praktycznego uczeń ćwiczy na uprzęży, a także wykonuje skoki z co najmniej 3000 metrów, ale najczęściej to 4000 metrów. W trakcie skoków uczniowi towarzyszą także instruktorzy – na początku dwóch instruktorów, a następnie jeden instruktor. Uczeń z instruktorem łączą się ze sobą przez radiotelefon, dlatego uczeń przez cały czas może otrzymywać wskazówki ułatwiające skok.

W trakcie nauki praktycznej uczeń musi zaliczyć 7 poziomów, których liczba najczęściej pokrywa się z liczbą skoków do wykonania.

Co po szkoleniu AFF?

Po zakończeniu kursu oraz zdaniu pozytywnie egzaminu skoczek może już samodzielnie wykonywać skoki, ale tylko pod nadzorem instruktora. To konieczne aż do momentu uzyskania tak zwanego świadectwa kwalifikacji albo innego dokumentu zagranicznego, który pozwala na potwierdzenie licencji.

Ile kosztują szkolenia AFF?

Ceny szkoleń AFF nie są niskie. Za standardowy pakiet zapłacimy około 4500 złotych. Obejmuje on szkolenie teoretyczne oraz praktyczne wraz z 7 skokami, filmowanie skoków oraz wyposażenie do użycia w trakcie skoku. Dodatkowo będziemy musieli zapłacić za ubezpieczenie – to koszt około 120 złotych. Czas szkolenia to kilka weekendów, jako że zajęcia odbywają się weekendowo. W wyższej cenie możemy też wybrać szkolenie ekspresowe, które kosztuje około 5000 złotych.

Na szkolenia AFF zaprasza Skydive.pl, który działa na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu

O autorze

ZbudujFormę to strona z dietami, przepisami, ćwiczeniami i poradami dotyczącymi zdrowego trybu życia. Artykuły są przygotowane przez profesjonalnych trenerów fitness i dietetyków.

Chcesz efektywnie schudnąć?

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz za darmo: porady, ćwiczenia, treningi diety!

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Informacje o artykule

  • Data publikacji 18 sierpnia 2017
  • Rodzaj ćwiczeń Porady

Reklama

Ostatnie projekty

Back to Top
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub ZbudujForme.com.pl na Facebooku