Trening na brzuch – Turbobrzuch część II

Poszukiwania idealnego treningu na mięśnie brzucha to czasem trudny proces. Jeśli nie znalazłaś jeszcze swojego treningu, koniecznie sprawdź Turbobrzuch #2. To 10 minutowy, zbilansowany zestaw treningowy, który sprawi, że szybko spalisz kalorie, wzmocnisz i wyszczuplisz mięśnie brzucha.Równoczesne spalanie tłuszczu i modelowanie mięśni to najlepszy sposób na wymarzony płaski i seksowny brzuch.

Zaczynamy!

1. Wyskok, skłon, wyrzut nóg – 30 sekund – Zacznij w pozycji wyprostowanej, unieś ręce do góry, biodra wypchnij w tył i trzymaj proste plecy. Następnie połóż ręce jak najbliżej stóp na szerokość barków, przejdź do podporu przodem (barki i dłonie w jednej linii; nie unoś pośladków i nie wyginaj kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, po czym wróć do wyprostu starając się unieść kolana jak najbliżej klatki piersiowej. Ustaw stopy jak najbliżej dłoni i wyskocz mocno w górę. Ćwiczenie staraj się wykonać w jak najszybszym tempie. Brzuch trzymaj napięty.

2. Plank z podciąganiem kolan – 30 sekund – Ustaw się w pozycji podporu przodem na prostych rękach ( barki i dłonie w jednej linii. Nie unoś pośladów, nie wyginaj kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, trzymaj barki, biodra i pięty w jednej linii). W tej pozycji przyciągaj kolana naprzemiennie najszybciej jak jesteś w stanie. napinaj mocno brzuch przy wdechu i wydechu. To jedno z najlepszych ćwiczeń na wzmocnienie mięśni (również mięśni głębokich) brzucha.

3. Brzuszki z wyprostem tułowia – 30 sekund – Połóż się na macie, ręce ułóż wzdłuż tułowia. Podczas wydechu unoś biodra i odcinek lędźwiowy jak najwyżej. Na macie powinny pozostać tylko łopatki. Możesz pomóc sobie rękami. Nie zapomnij o napinaniu brzucha.

4. Skłon, wyrzut, dwa kolana – 30 sekund – Zacznij w pozycji wyprostowanej, ręce unieś w górę, biodra w tył, plecy proste. Następnie przejdź do podporu przodem. Kolana przyciągnij jak najbliżej klatki piersiowej, po czym wróć do wyprostu obunóż, stawiając stopy jak najbliżej dłoni. Ćwiczenie wykonuj w szybkim tempie, oddychaj głęboko i trzymaj napięty brzuch.

5. Deska, dwa kolana, dwa barki – 30 sekund – Przyjmij pozycję podporu przodem na prostych rękach. Przyciągaj oba kolana jak najbliżej klatki piersiowej, po czym dotknij rękami przeciwległego barku. Podczas wdechu i wydechu napinaj mięśnie brzucha.

6. Brzuszek + przyciąganie rąk – 30 sekund – Połóż się na plecach, nogi trzymaj wyprostowane w górze. Unoś tułów i przyciągaj ręce w kierunku stóp z wydechem. Napnij na dwie sekundy brzuch, po czym wróć z wdechem po kręgu do pozycji startowej. Ważne by wykonać to ćwiczenie dokładnie.

7. Skłon, wyrzut, dwa kolana, wyskok – 30 sekund – Pozycja wyprostowana, ręce trzymaj uniesione w górę. Następnie połóż ręce jak najbliżej stóp na szerokość barków, przejdź do podporu przodem. Przyciągnij możliwie jak najbliżej klatki piersiowej kolana, następnie wyskocz, stawiając stopy jak najbliżej dłoni. Tempo utrzymaj jak najszybsze, oddech głęboki i napięty brzuch.

8. Deska + barki – 30 sekund – Zacznij w pozycji podporu przodem (ustaw barki i dłonie w jednej linii. Nie unoś pośladów, nie wyginaj kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Trzymaj barki, biodra i pięty w jednej linii). Następnie naprzemiennie dotykaj rękami przeciwległego barku. Trzymaj tułów sztywni, oddychaj głęboko. Podczas wdechów i wydechów napinaj mięśnie brzucha.

9. Skręty z ciężarkami – 30 sekund – Usiądź na macie i lekko odchyl tułów (plecy proste, brzuch mocno napięty). Ugnij nogi w kolanach, a ciężarek trzymaj oburącz przed sobą. Łokcie unieś na wysokość barków. Wykonuj naprzemienne skręty tułowia dotykając łokciem kolana. Ćwiczenie wykonuj dokładnie i płynnie, pamiętaj o prostych plecach i napiętym brzuchu.

10. Burpees – 30 sekund – Zacznij w pozycji wyprostowanej z uniesionymi rękami. Następnie połóż się i wykonaj pompkę tak by klatka piersiowa dotknęła podłoża, po czym szybko przejdź do pozycji podporu przodem wyrzuć nogi stopami blisko dłoni, wyprostuj się, po czym wyskocz jak najwyżej. To świetne ćwiczenie na spalanie tłuszczu.

11. Deska, łokcie, ręce – 30 sekund – Przyjmij pozycję podporu przodem na prostych rękach. Z pozycji wyjściowej ugnij ręce w łokciach i przejdź na przedramiona. Pamiętaj aby łokcie trzymać w prostej linii z barkiem. Trzymaj tułów prosto, nie kręć biodrami napinając w tym celu mocno mięśnie brzuch. Dla ułatwienia możesz rozstawić szerzej stopy.

12. Przyciąganie łokcia do kolana stojąc – 30 sekund – W pozycji wyprostowanej ugnij ręce w łokciach, tak by znalazły się na wysokości barków. Ugnij nogę w kolanie. Z wydechem przyciągnij je do łokcia kierując nogę na zewnątrz, Po 30 sekundach wykonaj ćwiczenie na drugą stronę. Pamiętaj o intensywnym napinaniu mięśni brzucha.

13. Wzniesienie bioder z nożycami – 30 sekund – Połóż się na macie. Ręce wzdłuż tułowia. Podczas wydechu unoś biodra i odcinek lędźwiowy kręgosłupa jak najwyżej (na macie powinny pozostać tylko łopatki). Możesz sobie pomóc rękami. W trakcie ćwiczenia napinaj brzuch. Opuść złączone nogi (kolana proste, palce obciągnięte) możliwie jak najniżej, uważając aby odcinek lędźwiowy nie odrywał się od maty, wykonaj nożyce. Oddychaj głęboko.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments