Tabata na spalanie tkanki tłuszczowej

Wielką zaletą treningu tabata jest jego intensywność. Maksymalnie podniesione tętno zmusza organizm do wysiłku i zaraz efektywnego spalania tkanki tłuszczowej. Poniższy trening to kolejna propozycja tabaty dla osób, które chcą szybko zgubić nadwagę i lubią się trochę spocić.Zaczynamy!

1. Deska na prostych rękach z przyciągnięciem kolan

– 20 sekund – Rozpocznij w pozycji podporu przodem (ustaw barki i dłonie w jednej linii.

Nie unoś pośladów, nie wyginaj kręgosłupa w odcinku lędźwiowym,trzymaj barki, biodra i pięty w jednej linii).

Następnie w tej pozycji przyciągaj kolana naprzemiennie, oddychając głęboko i mocno napinając brzuch przy wdechu i wydechu.

2. Zejście do podporu przodem z wyskokiem

Stań w pozycji wyprostowanej, unieś ręce w górę, wypchnij biodra w tył trzymając plecy proste, połóż ręce jak najbliżej stóp na szerokość barków, przejdź do podporu przodem.

Następnie wróć do wyprostu podciągając kolana jak najbliżej klatki piersiowej. Stopy stawiaj jak najbliżej dłoni i wyskocz mocno w górę. Brzuch trzymaj napięty, plecy proste i oddychaj głęboko.

3. Burpees

Zaczynając z pozycji wyprostowanej unieś ręce w górę (wypchnij biodra w tył trzymając plecy proste) po czym połóż ręce jak najbliżej stóp na szerokość barków, wyrzuć obie nogi w tył do podporu przodem.

Połóż się na ziemi, wykonując pompkę, ważne aby klatka piersiowa dotknęła podłogi. Podnieś się znów do pozycji podporu przodem, wyrzuć nogi stopami blisko dłoni i wyprostuj się.

Dla zintensyfikowania ćwiczenia, podskocz w górę.

4. Zejście do podporu przodem z przyciąganiem kolan

Zaczynając z pozycji wyprostowanej unieś ręce w górę, wypchnij biodra w tył trzymając plecy proste, połóż ręce jak najbliżej stóp na szerokość barków, przejdź do podporu przodem.

Napinając brzuch, oddychając głęboko, przyciągnij kolana do klatki piersiowej, po czym przejdź do wyprostu.

Więcej ćwiczeń na spalanie tkanki tłuszczowej:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments